Derivatives API (7.x-1.0-beta3) - en to gu translation catalogue (5 entries)

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Timestamp
gu: સમયછાપ

en: Basic options
gu: પ્રથમિક વિક્લ્પો
