Derivatives API (7.x-1.0-beta3) - en to ku translation catalogue (7 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: File
ku: پەڕگە

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Timestamp
ku: کات مۆر

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: Basic options
ku: هەڵبژاردنە سەرەتاییەکان
