Derivatives API (7.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: File
pt: Ficheiro

en: Settings
pt: Definições

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: Created date
pt: Data de criação

en: Negate
pt: Negar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Mime type
pt: Tipo mime

en: Changed date
pt: Data alterada
