Derivatives API (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: File
hi: फ़ाइल

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: Conditions
hi: शर्तें

en: Media
hi: मीडिया

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Basic options
hi: बुनियादी(प्रारंभिक) विकल्प
