Derivatives API (7.x-1.0-beta3) - en to ne translation catalogue (9 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Username
ne: प्रयोगकर्ता नाम

en: File
ne: फ़ाइल

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Timestamp
ne: टाइमस्ट्याम्प

en: Media
ne: मिडिया

en: Negate
ne: अस्विकार गर्नु

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: Basic options
ne: आधारभूत विकल्पहरू
