Derivatives API (7.x-1.0-beta3) - en to ur translation catalogue (7 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Username
ur: اسم صارف

en: File
ur: فائل

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: Negate
ur: نفی

en: Basic options
ur: بنیادی اختیارات
