Media Embedded (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Default
it: Predefinito

en: Add another item
it: Aggiungi un altro elemento

en: Allowed media types
it: Tipi di media consentiti

en: Media types which are allowed for this field
it: I tipi di contributi multimediali consentiti per questo campo

en: Allowed URI schemes
it: Schemi URI consentiti

en: URI schemes include public:// and private:// which are the Drupal files directories, and may also refer to remote sites.
it: Gli schemi URI includono public:// e private://, che sono le cartelle predefinite di Drupal, ma possono anche referenziare altri siti.

en: File view mode
it: Modalità visualizzazione file

en: File view mode: @view_mode
it: Modalità visualizzazione file: @view_mode
