Media Embedded (7.x-1.0-beta2) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: None
ru: Нет

en: Settings
ru: Настройки

en: Default
ru: По умолчанию

en: Add another item
ru: Добавить ещё

en: Allowed media types
ru: Разрешенные медиа типы

en: Media types which are allowed for this field
ru: Медиа типы которые разрешены для этого поля

en: Allowed URI schemes
ru: Допустимые URL схемы

en: URI schemes include public:// and private:// which are the Drupal files directories, and may also refer to remote sites.
ru: Схемы URI, включая схемы public:// и private://, которые являются drupal-каталогами с файлами. Можно также ссылаться на внешние сайты (vimeo, youtube).

en: File view mode
ru: Режим просмотра файла

en: File view mode: @view_mode
ru: Режим просмотра файла: @view_mode
