Media Embedded (7.x-1.0-beta3) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: None
fr: Aucun(e)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Default
fr: Par défaut

en: Add another item
fr: Ajouter un autre élément

en: Allowed media types
fr: Types de média autorisés

en: Media types which are allowed for this field
fr: Types de média autorisés pour ce champ

en: Allowed URI schemes
fr: Schémas d'URI autorisés

en: URI schemes include public:// and private:// which are the Drupal files directories, and may also refer to remote sites.
fr: Les schémas d'URI incluent public:// et private:// qui sont les répertoires de fichiers de Drupal et peuvent également se référer à des sites distants.

en: File view mode
fr: Mode d'affichage de fichier

en: File view mode: @view_mode
fr: Mode d'affichage des fichiers : @view_mode
