Media Embedded (7.x-1.0-beta3) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: None
uk: Немає

en: Settings
uk: Налаштування

en: Default
uk: Базово

en: Add another item
uk: Додати інший рядок

en: Allowed media types
uk: Дозволені типи медіа

en: Media types which are allowed for this field
uk: Типи медіа, дозволені для цього поля

en: Allowed URI schemes
uk: Дозволені схеми URI

en: URI schemes include public:// and private:// which are the Drupal files directories, and may also refer to remote sites.
uk: Схеми URI, включаючи схеми public:// і private://, які є каталогами файлів Друпал. Можна також посилатися на зовнішні сайти (vimeo, youtube).

en: File view mode
uk: Режим перегляду файла

en: File view mode: @view_mode
uk: Режим перегляду файла: @view_mode
