Media Event (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Media
fa: رسانه

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Copy
fa: کپی

en: Offset
fa: جابجایی

en: The date the node was posted.
fa: تاریخی که محتوا ارسال شده است.

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: The date the node was most recently updated.
fa: تاریخ آخرین باری که محتوا به‌روز شده است.
