Media Gallery (7.x-1.0-beta5) - en to et translation catalogue (53 entries)

en: Home
et: Avaleht

en: Slideshow
et: Slaidiseanss

en: Title
et: Pealkiri

en: Remove
et: Eemalda

en: Description
et: Kirjeldus

en: Enabled
et: Lubatud

en: Tags
et: Sildid

en: Download
et: Allalaadimine

en: Edit
et: Muuda

en: Block settings
et: Ploki sätted

en: View
et: Kuva

en: Remove file
et: Eemalda fail

en: Number of columns
et: Tulpade arv

en: Gallery
et: Galerii

en: Number of rows
et: Ridade arv

en: Gallery settings
et: Galerii seadistus

en: Media
et: Meedia

en: Updated term %term.
et: Uuendatud terminit %term.

en: Not enabled
et: Ei ole sisse lülitatud

en: Next »
et: Järgmine »

en: No content available.
et: Sisu puudub.

en: Edit gallery
et: Muuda galeriid

en: <em>Edit @type</em> @title
et: <em>Muuda @type</em> @title

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
et: Sarnaseid teemasid käsitlevate artiklite kategoriseerimiseks kasuta silte.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
et: Sisu kirjeldamiseks lisa komaga eraldatud märksõnade nimekiri.

en: Edit media
et: Muuda meediat

en: Media Gallery
et: Meedia galerii

en: Add media
et: Lisa meedia

en: Do not show title and description
et: Ära näita pealkirja ja kirjeldust

en: Show title and description
et: Näita pealkirja ja kirjeldust

en: Nothing
et: Mitte midagi

en: Title and license
et: Pealkiri ja litsents

en: Show title on hover
et: Näita hiirega peale liikudes pealkirja

en: Show title below
et: Näita pealkirja all

en: Show nothing
et: Ära näita midagi

en: Do not allow downloading of the original image
et: Ära luba algse pildi allalaadimist

en: Allow downloading of the original image
et: Luba algse pildi allalaadimine

en: Do not create a block of most recently added media
et: Ära loo viimati lisatud meediast plokki

en: Create a block of most recently added media
et: Loo viimati lisatud meediast plokk

en: The file %file was removed from the gallery.
et: Fail %file eemaldati galeriist.

en: « Previous
et: « Eelmine

en: Edit all galleries
et: Muuda kõiki galeriisid

en: "Add media" link
et: Link "Lisa meediat"

en: Administer media galleries
et: Meedia galeriide haldamine

en: A flexible gallery of media.
et: Paindlik meediagalerii.

en: Media gallery block
et: Meediagalerii blokk

en: Gallery media
et: Galerii meedia

en: Display a "download original image" link
et: Näita "laadi alla algne pilt" linki

en: Gallery information
et: Galerii andmed

en: Item @current of @total
et: @current / @total

en: Remove from gallery
et: Eemalda galeriist

en: « Back to gallery
et: « Tagasi galeriisse

en: Item !current of !total
et: !current / !total
