Media Gallery (7.x-1.0-beta5) - en to fi translation catalogue (83 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Title
fi: Otsikko

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Download
fi: Lataa

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Block settings
fi: Lohkon asetukset

en: View
fi: Näytä

en: Remove file
fi: Poista tiedosto

en: Number of columns
fi: Sarakkeiden määrä

en: Gallery
fi: Galleria

en: Number of rows
fi: Rivien määrä

en: Gallery settings
fi: Gallerian asetukset

en: Updated term %term.
fi: Päivitettiin termi %term.

en: Attribution
fi: Nimi mainittava

en: Not enabled
fi: Ei käytössä

en: Next »
fi: Seuraava »

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Edit gallery
fi: Muokkaa galleriaa

en: <em>Edit @type</em> @title
fi: <em>Muokataan @type</em> @title

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: Download original image
fi: Tallenna alkuperäinen kuva

en: Edit media
fi: Muokkaa tiedostoa

en: Media Gallery
fi: Mediagalleria

en: Add media
fi: Lisää mediatiedosto

en: Gallery thumbnail
fi: Gallerian esikatselukuva

en: Show media on a full page
fi: Näytä mediatiedosto koko sivulla

en: Show media in a lightbox
fi: Näytä mediatiedosto kelluvassa ikkunassa

en: Do not show title and description
fi: Älä näytä otsikkoa ja kuvausta

en: Show title and description
fi: Näytä otsikko ja kuvaus

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: Title and license
fi: Otsikko ja lisenssi

en: Show title on hover
fi: Näytä otsikko osoittimen ollessa päällä

en: Show title below
fi: Näytä otsikko alapuolella

en: Show nothing
fi: Älä näytä mitään

en: Do not allow downloading of the original image
fi: Älä salli alkuperäisen kuvan tallentamista

en: Allow downloading of the original image
fi: Salli alkuperäisen kuvan tallentaminen

en: Do not create a block of most recently added media
fi: Älä luo lohkoa viimeisimmäksi lisätyistä mediatiedostoista

en: Create a block of most recently added media
fi: Luo lohko viimeisimmäksi lisätyistä mediatiedostoista

en: None (all rights reserved)
fi: Ei mitään (kaikki oikeudet pidätetään)

en: Attribution, Non-Commercial, Share Alike
fi: Nimi mainittava, Ei kaupalliseen käyttöön, Sama lisenssi

en: Attribution, Non-Commercial
fi: Nimi mainittava, Ei kaupalliseen käyttöön

en: Attribution, Non-Commercial, No Derivative Works
fi: Nimi mainittava, Ei kaupalliseen käyttöön, Ei jälkiperäisiä

en: Attribution, Share Alike
fi: Nimi mainittava, Sama lisenssi

en: Attribution, No Derivative Works
fi: Nimi mainittava, Ei jälkiperäisiä

en: No galleries have been set up yet. <a href="@link">Add a gallery.</a>
fi: Yhtään galleriaa ei ole vielä luotu. <a href="@link">Luo galleria.</a>

en: An unexpected error occurred. Please try again later.
fi: Tapahtui odottamaton virhe. Ole hyvä ja yritä myöhemmin uudelleen.

en: Are you sure you want to remove %file from the gallery %gallery?
fi: Haluatko varmasti poistaa tiedoston %file galleriasta %gallery?

en: The file will still be available in the media library to use elsewhere on this site.
fi: Tiedosto on edelleen mediakirjastossa käytettävissä muualla sivustolla.

en: The file %file was removed from the gallery.
fi: Tiedosto %file poistettiin galleriasta.

en: View larger image
fi: Näytä suurempi kuva

en: Watch video
fi: Katso video

en: « Previous
fi: « Edellinen

en: Edit all galleries
fi: Muokkaa gallerioita

en: "Add media" link
fi: "Lisää mediatiedosto" -linkki

en: Administer media galleries
fi: Hallinnoi gallerioita

en: A flexible gallery of media.
fi: Monipuolinen mediagalleria.

en: Create a gallery of thumbnails including custom display settings.  Once your gallery is saved, your media can be added.
fi: Luo galleria esikatselukuvista käyttäen haluamiasi määrityksiä ulkoasulle ja asettelulle. Tallennettuasi gallerian voit lisätä sinne mediatiedostojasi.

en: Show the complete gallery
fi: Näytä koko galleria

en: Media gallery block
fi: Mediagalleria -lohko

en: Presentation settings
fi: Esitystavan asetukset

en: The following settings affect the "All galleries" page, which shows a thumbnail of every gallery created.
fi: Seuraavat asetukset koskevat Galleriat -sivua, jolla näytetään esikatselukuva sivuston jokaisesta galleriasta.

en: "All galleries" layout settings
fi: Galleriat -sivun asettelu

en: The gallery settings have been saved.
fi: Galleria-asetukset on tallennettu.

en: Display a "download original image" link
fi: Näytä "tallenna alkuperäinen kuva" -linkki

en: Gallery information
fi: Gallerian tiedot

en: Default license settings
fi: Oletusasetukset lisenssille

en: Choose a default <a href="http://creativecommons.org">@cc_link</a> license for all Gallery media. Later you can change the license for each piece of media.
fi: Valitse oletusarvo <a href="http://creativecommons.org">@cc_link</a> -lisenssille käytettäväksi kaikille mediatiedostoille tässä galleriassa. Myöhemmin voit muokata jokaisen tiedoston lisenssiasetuksia erikseen.

en: License settings for this media
fi: Mediatiedoston lisenssiasetukset

en: Select a <a href="http://creativecommons.org" target="_new">Creative Commons</a> license for others who use this media.
fi: Valitse <a href="http://creativecommons.org" target="_new">Creative Commons</a> -lisenssi muille, jotka käyttävät tätä mediatiedostoa.

en: resume slideshow
fi: jatka kuvaesitystä

en: Item @current of @total
fi: @current / @total

en: <span>@num image</span> | <span>@num images</span>
fi[0]: <span>@num kuva</span>
fi[1]: <span>@num kuvaa</span>

en: <span>@num video</span> | <span>@num videos</span>
fi[0]: <span>@num video</span>
fi[1]: <span>@num videota</span>

en: <span>@num other item</span> | <span>@num other items</span>
fi[0]: <span>@num muu tiedosto</span>
fi[1]: <span>@num muuta tiedostoa</span>

en: Remove from gallery
fi: Poista galleriasta

en: The original file remains in your <a href="@library">media library</a>.
fi: Alkuperäinen tiedosto säilyy <a href="@library">mediakirjastossasi</a>.

en: « Back to gallery
fi: « Palaa galleriaan

en: stop slideshow
fi: pysäytä kuvaesitys
