Media Gallery (7.x-1.0-beta5) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Tags
it: Etichette

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: Block settings
it: Impostazioni del blocco

en: View
it: Visualizza

en: Number of columns
it: Numero di colonne

en: Updated term %term.
it: Aggiornato il termine %term.

en: Not enabled
it: Non abilitato

en: Next »
it: Succ »

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Edit gallery
it: Modifica la gallery

en: <em>Edit @type</em> @title
it: <em>Modifica @type</em> @title

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
it: Utilizza i tag per organizzare in categorie i contenuti riguardanti lo stesso argomento.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
it: Scrivi una lista di parole (separate da virgola) per descrivere il tuo contenuto.

en: Edit media
it: Modifica contributi multimediali

en: Media Gallery
it: Galleria multimediale

en: Add media
it: Aggiungi media

en: Nothing
it: Niente
