Media Gallery (7.x-1.0-beta5) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Slideshow
ja: スライドショー

en: Title
ja: タイトル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Tags
ja: タグ

en: Download
ja: ダウンロード

en: Edit
ja: 編集

en: Block settings
ja: ブロックの設定

en: View
ja: ビュー

en: Remove file
ja: ファイルを除去

en: Number of columns
ja: カラム数

en: Number of rows
ja: 行数

en: Media
ja: メディア

en: Updated term %term.
ja: ターム %term が更新されました。

en: Attribution
ja: 表示(Attribution)

en: Not enabled
ja: 無効

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: <em>Edit @type</em> @title
ja: <strong>@type</strong> @title の編集

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ja: 記事をトピックなどに合わせてグループ化するにはタグを使用してください

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ja: 投稿の要旨となる単語のリストを半角カンマで区切って入力してください。

en: Edit media
ja: メディアを編集

en: Add media
ja: メディアを追加

en: Nothing
ja: なし

en: Watch video
ja: ビデオを見る
