Media Gallery (7.x-1.0-beta8) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Title
tr: Başlık

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: Tags
tr: Etiketler

en: Download
tr: İndir

en: Edit
tr: Düzenle

en: Block settings
tr: Blok ayarları

en: Default
tr: Varsayılan

en: View
tr: Görüntüle

en: You are not authorized to access this page.
tr: Bu sayfaya erişim izniniz yok.

en: Remove file
tr: Dosyayı sil

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: Number of rows
tr: Satır sayısı

en: Media
tr: Medya

en: Updated term %term.
tr: %term terimi güncellendi.

en: Not enabled
tr: Etkin değil

en: Next »
tr: Sonraki »

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: <em>Edit @type</em> @title
tr: @title <em>@type düzenle</em>

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
tr: Benzer konulardaki yazıları kategoriler halinde gruplamak için etiketleri kullanın.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
tr: İçeriğinizi açıklamak için virgülle ayrılmış bir sözcük listesi girin.

en: Add media
tr: Medya ekle

en: Nothing
tr: Hiçbir şey

en: stop slideshow
tr: slayt gösterisini durdur
