Media Gallery (7.x-1.0-rc1) - en to he translation catalogue (39 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Title
he: כותרת

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Enabled
he: מופעל

en: Tags
he: תגיות

en: Download
he: הורדה

en: Edit
he: עריכה

en: Block settings
he: הגדרות בלוק

en: Default
he: ברירת מחדל

en: View
he: צפיה

en: You are not authorized to access this page.
he: אין לך הרשאות גישה לדף הזה.

en: Number of columns
he: מספר עמודות

en: Gallery
he: גלריה

en: Number of rows
he: מספר שורות

en: Gallery settings
he: הגדרות גלריה

en: Media
he: מדיה

en: Updated term %term.
he: מונח %term עודכן.

en: Not enabled
he: לא מאופשר

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Edit gallery
he: עריכת גלריה

en: <em>Edit @type</em> @title
he: <em>עריכת @type</em> @title

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Edit media
he: עריכת מדיה

en: Add media
he: הוספת מדיה

en: Show media on a full page
he: הצגת מדיה בחלון מלא

en: Show media in a lightbox
he: הצגת מדיה בחלון קופץ

en: Do not show title and description
he: אל תציג כותרת ותיאור

en: Show title and description
he: הצגת כותרת ותיאור

en: Nothing
he: ללא

en: Show title on hover
he: הצגת כותרת בעת מעבר עכבר

en: Show title below
he: הצגת כותרת למטה

en: Show nothing
he: אל תציג כלום

en: Allow downloading of the original image
he: אפשר הורדת התמונה המקורית

en: Create a block of most recently added media
he: יצירת תיבה המכילה את המדיה שנוספה לאחרונה

en: Edit all galleries
he: עריכת כל הגלריות

en: Presentation settings
he: הגדרות תצוגה
