Media Gallery (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Slideshow
bn: স্লাইডশো

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: You are not authorized to access this page.
bn: আপনার এই পৃষ্ঠা দেখার অনুমতি নেই।

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Not enabled
bn: অকার্যকর

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: <em>Edit @type</em> @title
bn: <em>@type সম্পাদনা করুন</em> @title
