Media Gallery (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Slideshow
id: Presentasi Slide

en: Title
id: Judul

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Tags
id: Tag

en: Download
id: Unduh

en: Block settings
id: Pengaturan blok

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: You are not authorized to access this page.
id: Anda tidak diotorisasi untuk mengakses halaman ini.

en: Number of columns
id: Jumlah kolom

en: Updated term %term.
id: Istilah %term sudah di-update.

en: Not enabled
id: Tidak aktif

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
id: Gunakanlah tag untuk mengelompokan artikel yang memiliki topik mirip kedalam kategori.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
id: Masukkan daftar kata dengan dipisahkan koma untuk menggambarkan konten Anda.

en: Add media
id: Tambah media

en: Nothing
id: Tidak ada

en: Edit all galleries
id: Edit semua galeri

en: A flexible gallery of media.
id: Sebuah galeri yang fleksibel dari media.

en: Configure settings for the "All galleries" page.
id: Mengkonfigurasi pengaturan untuk halaman "Semua galeri".
