Media Gallery (7.x-1.2) - en to hr translation catalogue (22 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Tags
hr: Oznake

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Edit
hr: Uredi

en: Block settings
hr: Postavke bloka

en: Export
hr: Izvezi

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: You are not authorized to access this page.
hr: Nemate ovlasti pristupa ovoj stranici.

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: Media
hr: Mediji

en: Updated term %term.
hr: Osvježen pojam %term.

en: Not enabled
hr: Nije omogućeno

en: No content available.
hr: Nema sadržaja.

en: <em>Edit @type</em> @title
hr: <em>Uredi @type</em> @title

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hr: Koristite oznake kako bi grupirali unose o strodnim temema u kategorije.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hr: Unesite, zarezom odvojen, popis riječi kako bi opisali svoj sadržaj.

en: Nothing
hr: Ništa
