Media Gallery (7.x-1.2) - en to pl translation catalogue (38 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Title
pl: Tytuł

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Enabled
pl: Włączone

en: Tags
pl: Tagi

en: Download
pl: Pobierz

en: Edit
pl: Edytuj

en: Block settings
pl: Ustawienia bloków

en: Export
pl: Eksportuj

en: Default
pl: Domyślny

en: View
pl: Widok

en: You are not authorized to access this page.
pl: Brak uprawnień do przeglądania tej strony.

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Gallery
pl: Galeria

en: Number of rows
pl: Liczba wierszy

en: Gallery settings
pl: Ustawienia galerii

en: Updated term %term.
pl: Zaktualizowano termin %term.

en: Attribution
pl: Autorstwo

en: Not enabled
pl: Nie włączony

en: Next »
pl: Następne »

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: Edit gallery
pl: Edytuj galerię

en: <em>Edit @type</em> @title
pl: <em>Edytuj @type</em> @title

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pl: Używaj tagów do grupowania artykułów podobnych tematycznie w kategorie.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pl: Lista oddzielonych przecinkiem słów opisujących zawartość.

en: Edit media
pl: Edytuj media

en: Add media
pl: Dodaj media

en: Nothing
pl: Niczego

en: Show title on hover
pl: Pokaż tytuł po najechaniu myszką

en: Show title below
pl: Pokaż tytuł poniżej

en: Show nothing
pl: Nic nie pokazuj

en: None (all rights reserved)
pl: Brak (wszelkie prawa zastrzeżone)

en: "All galleries" URL
pl: URL wszystkich galerii

en: "All galleries" layout settings
pl: Ustawienia układu wszystkich galerii

en: The gallery settings have been saved.
pl: Ustawienia galerii zostały zapisane.

en: Remove from gallery
pl: Usuń z galerii
