Media Gallery (7.x-1.3) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Download
da: Hent

en: Edit
da: Redigér

en: Block settings
da: Blokindstillinger

en: Export
da: Eksportér

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: You are not authorized to access this page.
da: Du har ikke adgang til at tilgå siden.

en: Remove file
da: Fjern fil

en: Number of columns
da: Antal kolonner

en: Gallery
da: Galleri

en: Number of rows
da: Antal rækker

en: Gallery settings
da: Galleriindstillinger

en: Updated term %term.
da: %term opdateret.

en: Not enabled
da: Ikke aktiveret

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Edit gallery
da: Redigér galleri

en: <em>Edit @type</em> @title
da: <em>Redigér @type</em> @title

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Edit media
da: Redigér media

en: Media Gallery
da: Mediegalleri

en: Add media
da: Tilføj media

en: Nothing
da: Intet

en: File view mode
da: Fil-visning

en: File view mode: @view_mode
da: Fil-visning: @view_mode
