Media Gallery (7.x-1.3) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Title
hi: शीर्षक

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Tags
hi: उपनाम

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Block settings
hi: ब्लॉक सेटिंग

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: You are not authorized to access this page.
hi: आप इस पृष्ठ का उपयोग करने के लिए अधिकृत नहीं हैं.

en: Number of columns
hi: स्तंभों की संख्या

en: Gallery settings
hi: गैलरी सेटिंग्स

en: Media
hi: मीडिया

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hi: समान विषयों पर श्रेणियों में समूह लेखों के लिए टैग का उपयोग करें।

en: Nothing
hi: कुछ नहीं
