Media Gallery (7.x-1.4) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Title
fa: عنوان

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Download
fa: دانلود

en: Edit
fa: تدوین

en: Block settings
fa: تنظیمات قالبک

en: Export
fa: استخراج

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: You are not authorized to access this page.
fa: شما حق دسترسی به این صفحه را ندارید.

en: Number of columns
fa: تعداد ستون‌ها

en: Media
fa: رسانه

en: Updated term %term.
fa: کلمه %term به‌روز شده.

en: Not enabled
fa: غیرفعال

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: <em>Edit @type</em> @title
fa: <em>تدوین @type</em> @title

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fa: از تگ‌ها برای گروه‌بندی موضوعات مختلف در دسته‌ها استفاده کنید.

en: Add media
fa: افزودن رسانه

en: Nothing
fa: هیچ
