Media Library (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: user
fr: utilisateur

en: more
fr: plus

en: Size
fr: Taille

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: User
fr: Utilisateur

en: Files
fr: Fichiers

en: Media
fr: Média

en: System
fr: Système

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Offset
fr: Décalage

en: Uploaded
fr: Transféré

en: No files available.
fr: Aucun fichier disponible.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Library
fr: Bibliothèque

en: Master
fr: Principal

en: Add selected files to the media library
fr: Ajouter les fichiers sélectionnés dans la librairie de médias

en: Remove selected files from the media library
fr: Supprimer les fichiers sélectionnés de la librairie de médias

en: Whether or not the file is in the media library.
fr: Si oui ou non le fichier est dans la médiathèque.

en: Include in media library
fr: Inclure dans la librairie de médias

en: Include in library
fr: Inclure dans la librairie

en: Library settings
fr: Paramètres de la bibliothèque

en: Manage files in the media library.
fr: Gérer les fichiers dans la librairie de médias.

en: Restricts the media library to only designated files.
fr: Limite la librairie de médias aux seuls fichiers nommés.

en: Included in library: @library
fr: Inclut dans la librairie : @library

en: Add files to the Media Library
fr: Ajouter des fichiers à la librairie de médias
