Media Recorder (7.x-1.0-alpha11) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Description
it: Descrizione

en: edit
it: modifica

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Not installed
it: Non installato

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
it: Sottocartella opzionale all'interno della destinazione del file da caricare. Non includere slash iniziali o finali.

en: Include file in display
it: Includi il file nella visualizzazione

en: The description may be used as the label of the link to the file.
it: La descrizione può essere usata come etichetta del link al file.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
it: Separa le estensioni con uno spazio o una virgola e non includere il punto iniziale.
