Media Recorder (7.x-1.0-alpha12) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Title
fr: Titre

en: edit
fr: modifier

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Media
fr: Média

en: Not installed
fr: Non installé

en: Video
fr: Vidéo

en: Record
fr: Enregistrement

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
fr: Sous-répertoire optionnel dans le répertoire de transfert où les fichiers seront stockés. Ne pas inclure de slash avant ou après.

en: Include file in display
fr: Inclure le fichier dans l'affichage

en: The description may be used as the label of the link to the file.
fr: La description peut être utilisée en tant que libellé du lien pointant vers le fichier.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fr: Séparer les extensions avec un espace ou une virgule sans inclure le point.

en: Default allowed file extensions
fr: Extensions de fichier autorisées par défaut
