Media Recorder (7.x-1.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Title
pt: Título

en: Description
pt: Descrição

en: Audio
pt: Áudio

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Video
pt: Vídeo

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
pt: Subdiretório opcional dentro da diretório de destino de carregamento, onde os ficheiros serão armazenados. Não inclua barras nem no início nem no fim do caminho.

en: Include file in display
pt: Incluir ficheiro na exibição

en: The description may be used as the label of the link to the file.
pt: A descrição pode ser usada como etiqueta da ligação para o ficheiro.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
pt: Separe as extensões com um espaço ou vírgula e não inclua o ponto no início.
