Media Youtube URL Formatter (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: File
de: Datei

en: Image style
de: Bildstil

en: None (original image)
de: Keine (Originalbild)

en: Linked to content
de: Verlinkt mit Inhalt

en: Linked to file
de: Verlinkt mit Datei

en: Nothing
de: Nichts

en: Use absolute path
de: Absoluten Pfad verwenden

en: URL type
de: URL-Typ

en: Link image url to
de: Bild-URL verknüpfen mit

en: URL for image style: @style
de: URL des Bildstils: @style

en: Original image URL
de: Original-Bild-URL

en: URI path
de: URI-Pfad

en: Relative file path
de: Relativer Dateipfad

en: Absolute file path (recommended)
de: Absoluter Dateipfad (empfohlen)

en: Full URL
de: Vollständige URL

en: Uses the URI path, like: 'public://image.png'
de: URI-Pfad verwenden, zum Beispiel: 'public://image.png'

en: No base URL or leading slash, like: 'sites/default/files/image.png'
de: Keine Basis-URL oder führender Schrägstrich, Beispiel: 'sites/default/files/image.png'

en: With leading slash, no base URL, like: '/sites/default/files/image.png'
de: Mit führendem Schrägstrich, keine Basis-URL, Beispiel: '/sites/default/files/image.png'

en: Like: 'http://example.com/sites/default/files/image.png'
de: Beispiel: 'http://example.com/sites/default/files/image.png'

en: Use uri path
de: URI-Pfad verwenden

en: Use relative path
de: Relativen Pfad verwenden

en: Use full URL
de: Vollständige URL verwenden
