MediaElement (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Download
pt: Descarregar

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Controls
pt: Controlos

en: The MediaElement.js library is not installed. Please download the library from <a href="!url">MediaElementjs.com</a> and place it in your libraries folder.
pt: A biblioteca MediaElement.js não está instalada. Por favor baixe a biblioteca a partir de <a href="!url">MediaElementjs.com</a> e colocá-lo na sua pasta de bibliotecas.

en: Enable MediaElement.js site wide
pt: Ativar MediaElement.js para todo o site

en: MediaElement Video
pt: Vídeo MediaElement

en: MediaElement Audio
pt: Áudio MediaElement

en: Settings for MediaElement.js integration with Drupal
pt: Definições para a integração do MediaElement.js no Drupal

en: Provide MediaElement.js to be used on the entire site or just with Filefields.
pt: Fornecer MediaElement.js para ser usado em todo o site ou apenas com Ficheiros de campos.

en: Download Link
pt: Ligação para Descarregar

en: Download Link Text
pt: Ligação para Descarregar Texto

en: Width: @width px, Height: @height px
pt: Largura: @width px, Altura: @height px
