MediaFront (7.x-2.0-rc6) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Next
fr: Suivant

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: None
fr: Aucun(e)

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Category
fr: Catégorie

en: edit
fr: modifier

en: Export
fr: Exporter

en: Preset Name
fr: Nom du style

en: Are you sure you want to delete the preset %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer le réglage prédéfini %name ?

en: Display Settings
fr: Paramètres d'affichage

en: Theme
fr: Thème

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: <none>
fr: --aucun--

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Node
fr: Nœud

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Loop
fr: Boucle

en: Logo URL
fr: URL du logo

en: Shuffle
fr: Mélanger

en: Link URL
fr: Url du Lien

en: Template
fr: Gabarit

en: Scroll Speed
fr: Vitesse de défilement

en: Content ID
fr: Identifiant (ID) du contenu

en: Player Width
fr: Largeur du lecteur

en: Player Height
fr: Hauteur du lecteur

en: export
fr: exporter

en: Poster
fr: Recruteur

en: Save Preset
fr: Enregistrer le style

en: User uid
fr: uid de l'utilisateur

en: Player Settings
fr: Paramètres du lecteur

en: Original Image
fr: Image originale
