MediaFront (7.x-2.0-rc6) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Next
id: Selanjutnya

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Description
id: Deskripsi

en: None
id: Tiada

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Category
id: Kategori

en: Export
id: Ekspor

en: Preset Name
id: Nama Preset

en: Theme
id: Tema

en: Keywords
id: Kata kunci

en: <none>
id: <nihil>

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Introduction
id: Pengenalan

en: Loop
id: Pengulangan

en: Link URL
id: Tautan URL

en: Plugins
id: Plugin

en: Content ID
id: ID Konten
