Medium Publish (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Tags
it: Etichette

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Configuration
it: Configurazione

en: Override
it: Sovrascrivi

en: Redirect URL
it: URL per la redirezione

en: Add and configure
it: Aggiungi e configura
