Medium Publish (7.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Tags
id: Tag

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Client ID
id: ID Klien

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Add and configure
id: Tambah dan konfigurasikan
