Medium Publish (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: License
pt: Licença

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Settings
pt: Definições

en: Save
pt: Guardar

en: Configuration
pt: Configuração

en: Override
pt: Substituir

en: Publications
pt: Publicações
