Medium Publish (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: License
fa: لایسنس

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Save
fa: ذخیره

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Override
fa: بازنویسی
