Medium Publish (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: License
pt: Licença

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Settings
pt: Configurações

en: Save
pt: Salvar

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: Configuration
pt: Configurações

en: Override
pt: Sobrescrever

en: Publications
pt: Publicações

en: Redirect URL
pt: URL para redirecionamento

en: Canonical URL
pt: URL canônica

en: Add and configure
pt: Adicionar e configurar
