Meedjum Base (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Images
fa: تصاویر

en: Article
fa: مقاله

en: Feed
fa: خوراک

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fa: منوی <em>اصلی</em> در بسیاری از سایت‌ها برای نمایش بخش‌های اصلی سایت و اغلب در نوار پیمایش فوقانی سایت کاربرد دارد.
