Meedjum Base (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Feed
fr: Flux

en: Email
fr: Courriel

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Subtitle
fr: Sous-titre

en: Main menu
fr: Menu principal

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fr: Le <em>menu Principal</em> est fréquemment utilisé pour afficher les sections importantes du site, souvent dans la barre de navigation de haut de page.
