Meedjum Base (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Images
it: Immagini

en: Article
it: Articolo

en: Email
it: E-mail

en: Features
it: Funzionalità

en: Subtitle
it: Sottotitolo

en: Main menu
it: Menu principale

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
it: Il <em>Menu principale</em> è usato in molti siti per elencare le sezioni principali del sito, spesso disposto in una barra orizzontale in alto.
