Meedjum Base (7.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (9 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Images
oc: Imatges

en: Feed
oc: Flux

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Main menu
oc: Menú principal

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
oc: Lo <em>menú Principal</em> es fréquemment utilizat per afichar les sections importantes del site, souvent dins la barre de navigacion de haut de pagina.
