Meedjum Base (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Images
pl: Obrazki

en: Article
pl: Artykuł

en: Feed
pl: Zasób

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Main menu
pl: Menu główne

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
pl: <em>Główne</em> menu wykorzystywane jest na wielu witrynach do pokazywania najważniejszych sekcji serwisu, często w górnej części witryny.
