Meedjum Base (7.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Images
de: Bilder

en: Article
de: Artikel

en: Feed
de: Newsfeed

en: Email
de: E-Mail

en: Subtitle
de: Unter-Überschrift

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
de: Das <em>Hauptmenü</em> wird oft benutzt, um die Hauptbereiche der Website anzuzeigen, häufig in einer Top-Navigationsleiste.
