Meedjum Base (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Images
id: Gambar

en: Article
id: Artikel

en: Feed
id: Umpan

en: Features
id: Fitur

en: Subtitle
id: Subjudul

en: Main menu
id: Menu utama

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
id: Menu <em>Utama</em> digunakan pada banyaksitus untuk menunjukan bagian yang utama dari sebuah situs, seringkali diletakan paling atas navigasi.
