MEFIBS - More exposed forms in blocks (7.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Add block
bn: ব্লক যুক্ত কর

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
