MEFIBS - More exposed forms in blocks (7.x-1.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (23 entries)

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Name
fi: Nimi

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Views
fi: Näkymät

en: Add block
fi: Lisää lohko

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Hide submit button
fi: Piilota lähetysnappi

en: Submit button text
fi: Lähetyspainikkeen teksti

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
fi: Lähetä-napissa näytettävä teksti.

en: Include reset button
fi: Lisää palautusnappi

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
fi: Mikäli valittuna, näkymä tarjoaa napin suodattimien palauttamiseksi perusasetuksiinsa

en: Reset button label
fi: Palautusnapin etiketti

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
fi: Palauta-napissa näytettävä teksti.

en: Sorts
fi: Lajittelut

en: Autosubmit
fi: Lähetä automaattisesti

en: Automatically submit the form once an element is changed.
fi: Lähetä kaavake automaattisesti kun jokin elementeistä on muuttunut.
