MEFIBS - More exposed forms in blocks (7.x-1.0-alpha1) - en to fil translation catalogue (10 entries)

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Remove
fil: Tanggalin

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: Name
fil: Pangalan

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Default
fil: Pamantayan

en: Add block
fil: Magdagdag nang tipak

en: Filters
fil: Mga salaan
