MEFIBS - More exposed forms in blocks (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Edit
id: Sunting

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Views
id: View

en: Add block
id: Tambah blok

en: Filters
id: Filter

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Submit button text
id: Teks tombol kirim

en: Include reset button
id: Sertakan tombol reset

en: Reset button label
id: Label tombol atur ulang

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
id: Teks yang ditampilkan pada tombol reset pada formulir yang tampil.
