MEFIBS - More exposed forms in blocks (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Views
ja: ビュー

en: Add block
ja: ブロックを追加

en: Filters
ja: フィルター

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Add new block
ja: ブロックを追加

en: Submit button text
ja: 送信ボタンのテキスト

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
ja: 外部設置フォームの送信ボタンに表示するテキスト。

en: Include reset button
ja: リセットボタンを含む

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
ja: このオプションを有効にすると、外部設置フィルターにセットされているすべての値をリセットするボタンを外部設置フォームに表示します。

en: Reset button label
ja: リセットボタンのラベル

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
ja: 外部設置フォームのリセットボタンに表示する文字列。

en: Sorts
ja: 並び順
