MEFIBS - More exposed forms in blocks (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (23 entries)

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Name
pl: Nazwa

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Views
pl: Widoki

en: Add block
pl: Dodaj blok

en: Filters
pl: Filtry

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Hide submit button
pl: Ukryj przycisk wysyłania

en: Submit button text
pl: Tekst na przycisku zatwierdzającym formularz

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
pl: Tekst wyświetlany na przycisku wysyłania udostępnionego formularza.

en: Include reset button
pl: Dołącz przycisk reset

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
pl: Ta opcja dodaje do udostępnionego formularza przycisk usuwający wszystkie zastosowane filtry.

en: Reset button label
pl: Etykieta przycisku reset

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
pl: Tekst wyświetlany na przycisku reset udostępnionego formularza.

en: Sorts
pl: Sortowanie

en: Autosubmit
pl: Automatyczne wysyłanie

en: Automatically submit the form once an element is changed.
pl: Automatycznie wysyłaj formularz kiedy dowolny element zostanie zmieniony.
